31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy

Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 9" i recital Jakuba Staszela

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 9", który odbędzie się w najbliższy piątek, 6 września o godzinie 18:00 w amfiteatrze im. Władysława Trebuni-Tutki w Białym Dunajcu.

Na wystawie będącej wydarzeniem towarzyszącym XVI Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyka na szczytach zobaczymy prace Anny Trebuni-Wyrostek (obrazy i grafiki), a także tkaniny Ewy Bartosz-Mazuś, rzeźby i obrazy Sylwii Biernacik, spinki i opaski Andrzeja Wojtasa oraz fotografie Marcina Kina.

Wernisaż uświetni recital jednego z najciekawszych skrzypków młodego pokolenia - Jakuba Staszla. Zapraszamy!

 

Wystawa haftu Natalii Karciarz z cyklu „Odkrywamy młode talenty”

Regionalne Stowarzyszenie „Koliba” w Białym Dunajcu oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy serdecznie zapraszają na wystawę z cyklu „Odkrywamy młode talenty”. Wystawa poświęcona jest twórczości utalentowanej hafciarki Natalii Karciarz z Białego Dunajca i prezentowana będzie w dniach 18 sierpnia – 5 września 2024 r. w godz. 10:00-20:00 w sali wystawowej GOK przy ulicy Jana Pawła II 363. Uroczyste otwarcie nastąpi 18 sierpnia (niedziela) o godz. 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Wernisaż wystawy prac Mateusza Dziadkowca

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac Mateusza Dziadkowca pt. "Podmuch", które odbędzie się w piątek 12 lipca br. o godz. 18:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu.

Mateusz Dziadkowiec - copywriter, pisarz i artysta, mieszkaniec Białego Dunajca. Jego debiutem jest „PODMUCH” - pierwsza w historii powieść fantasy, stworzona na podstawie legend podhalańskich. Z wykształcenia Technik Technologii Odzieży. Pasjonat m.in. historii, psychologii i astronomii.

 

Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 8"

W czwartek, 7 września o godz. 18:00 w Bukowiańskim Centrum Kultury odbędzie się ósma edycja wystawy "Twórcy Podhala". Swoje prace przedstawią na niej artyści z pięciu podhalańskich gmin. W tym roku Biały Dunajec reprezentować będzie Dawid Gondek, który podzieli się z nami wspaniałymi fotografiami. Serdecznie zapraszamy.

 

Wernisaż wystawy Agaty Jóźwiak i Lecha Żurkowskiego "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich"

Uroczystym wernisażem otwarliśmy w naszym ośrodku wyjątkową wystawę malarstwa tuszowego, na którą składają się pejzaże górskie Agaty Jóźwiak i kaligrafie Lecha Żurkowskiego wybranych śpiewek góralskich. Otwarciu wystawy towarzyszyła prelekcja Anny Katarzyny Maleszko kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie na temat wpływu sztuki japońskiej na polskie i europejskie malarstwo. Gorąco dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w tym wydarzeniu. Wystawa czynna w czerwcu i lipcu w godzinach pracy ośrodka lub po uprzednim umówieniu się. Serdecznie zapraszamy! 

Agata Jóźwiak - malarka absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów historii sztuki w Instytucie Polskiej Akademii Nauk. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Popularyzatorka malarstwa pejzażowego. Tworzy obrazy za pomocą tuszu, akwareli oraz farb olejnych.

Lech Żurkowski - absolwent wydziału malarstwa ASP w Warszawie. Od 1995 roku maluje techniką sumi-e. W swojej pracowni w Warszawie założył studio Ścieżka Tuszu, gdzie uczy młodzież i dorosłych malarstwa, rysunku, kompozycji, ale przede wszystkim koncentruje się na postrzeganiu świata, zatrzymaniu się i oddaniu jego istoty w formie plastycznej.

 

Otwarcie wystawy "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich"

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich", które odbędzie się 2 czerwca 2023 (piątek) o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 363.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane prace Agaty Jóźwiak pochodzące z cyklu Pejzaże Karpat wykonane w latach 2017-2019. Obrazy malowane były w naturze lub na podstawie szkiców z Tatr i Spiszu. Pejzaże górskie były pokazywane na licznych wystawach, teraz ku radości Autorki trafiają znów na Podhale. Użyta technika to: tusz dalekowschodni na papierze. Wzbogaceniem wystawy będą kaligrafie tuszowe Lecha Żurkowskiego wybranych przyśpiewek góralskich.

Podczas wernisażu odbędzie się także prelekcja kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie Pani Anny Katarzyny Maleszko na temat "Artyści polscy a sztuka japońska: bliskość z oddali." Uczestnicy spotkania dowiedzą się skąd zainteresowanie japońską sztuką u Polaków i jak ważne dla Japończyków jest zagadnienie krajobrazu. Podczas wystąpienia będą eksponowane pochodzące z lat 30-tych XX wieku albumy z drzeworytami japońskich mistrzów. Zapraszamy!

 

Wystawa rekonstrukcji zabytkowych rękawic furmańskich i pokaz tkactwa

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rekonstrukcji zabytkowych rękawic furmańskich zwanych też łapawicami, który odbędzie się w naszym ośrodku w sobotę, 25 marca 2023 roku o godz. 15:00. Na wystawie zaprezentowanych zostanie 30 par rekonstrukcji rękawic furmańskich znajdujących się w zasobach muzealnych w Polsce i na Słowacji, w tym 10 z Podhala.

Podczas wernisażu odbędzie się również pokaz przestrzennego tkania łapawic, czapek i zarękawków, a także tkanie rękawicy furmańskiej XXXXL. Można też będzie zakupić tkane rękawice i czapki.

 

Wernisaż wystawy rodziny Naglaków pt. "Wszystkie barwy talentu" w białodunajeckim GOK

W piątek, 24 lutego, spotkaliśmy się w naszym ośrodku kultury na otwarciu wystawy zatytułowanej "Wszystkie barwy talentu". Na wspólnej wystawie trzech pokoleń rodziny Naglaków (Marii Maglak, jej trzech córek i wnuczki) zaprezentowano kilkadziesiąt prac wśród których znalazły się m.in. tkaniny artystyczne, haftowane obrazy, kilimy, obrazy olejne, grafiki i rzeźby. Wydarzenie uświetniła kapela góralska i Zespół Regionalny "Zbójnicek" z Zębu. Przedstawiamy fotorelację z wernisażu. Informujemy, że wystawę można oglądać do 20 marca bieżącego roku. Zapraszamy!

 

Wernisaż wystawy rodziny Naglaków pt. "Wszystkie barwy talentu"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Wszystkie barwy talentu", który odbędzie się w piątek, 24 lutego o godz. 18:00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.

Na wystawie w białodunajeckim ośrodku kultury swoje prace zaprezentuje rodzina Naglaków z Zębu, a dokładniej jej kobieca część. Kilimy i obrazy haftowane ściegiem krzyżykowym pokaże Maria Naglak, która zamiłowanie do tego rodzaju twórczości odziedziczyła po mamie, znanej podhalańskiej tkaczce, Antoninie Komperdzie. Pani Maria korzysta ze wzorów pozostawionych przez mamę, ale sama również projektuje tkaniny. Jej ulubionymi motywami są jarzębina, krokusy, parzenice.

Artystyczne zdolności pani Maria przekazała swoim córkom – Krystynie, Janinie i Zofii. Wszystkie po ukończeniu zakopiańskich średnich szkół artystycznych (Technikum Tkactwa Artystycznego bądź Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara) ukończyły studia wyższe – Zofia Warszawską Szkołę Reklamy (Wydział Grafiki), Janina Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie (Wydział Wychowania Artystycznego), a Krystyna Uniwersytet Śląski w Katowicach (Edukacja Artystyczna – Grafika).

 

Wernisaż wystawy "Góry czarno-białe" przełożony na inny termin

Informujemy, że wernisaż wystawy "Góry czarno-białe" i spotkanie z artystami, które miało odbyć się w poniedziałek 23 stycznia zostało z przyczyń niezależnych od organizatora przełożone. O nowym terminie poinformujemy niebawem.

 
Października 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nasi Partnerzy